Uncategorized

Šití kůže: jednoduchá doporučení

Úplně na začátek bych chtěli řict, že pro šití kůže používají speciální průmyslové a domácí šicí stroje. Můžeme Vám doporučit šicí stroje od Brother, Merrylock a nebo firmy Toyota. Jehly jsou vybírány na základě modelu šicího stroje, jelikož se liší pro domácí a průmyslové účely. Pro šití umělé kůže použijte také speciální jehly pro kůži. Existuji speciální šicí patky pro kůži, které mají válec namísto ploché podešve. Taková patka přitlačuje materiál na kolejničku a odstraňuje třecí odpor od chodidla patky.

kožené výrobky

Údržba šicího stroje – čištění

Nezapomeňte se starat o šicím stroje aby Vám dlouho a dobře sloužil , hlavně když pracujete z koženými výrobky.

Před tím, než šicí stroj začnete čistit, nezapomeňte odpojit přívod elektrické energie, zabráníte tak úrazu elektrickým proudem. Také nezapomeňte si prostudovat návod, který jste dostali k Vašemu šicímu stroji.

Základy udržby všude jsou stejné ale někdy jednotlivé značky mohou mít odchylky napřiklad Jak odstranit stehovou desku apod.
Pokud na stroji šijete méně než jednu hodinu denně, tak stačí stroj vyčistit jednou za týden. Pokud šijete i více hodin denně, doporučujeme vždy po ukončení šití stroj vyčistit, obecně se dá říci cca po 10 – 15 hodinách šití.

Odšroubujte stehovou desku a vytáhněte všechny nečistoty, které jsou okolo podávacích zoubků. Na to můžete použit kartáček, který bývá součástí šicích strojů. Dále vyčistěte chapačovou část, vyjměte cívkové pouzdro a vše důkladně odstraňte .

Jaká nit se používá pro šití kůže?

Zakládní požadavky jsou pevnost a pružnost nití. Některé švadle používají kapronové (polyesterové) nití. Tyto nitě se nejlépe používají pro ruční práci, protože mohou být nesprávně zkroucené při použití na šicím stroji.

Jaké lepidlo potřebujete pro práci s koženými materiály?

Nejoblíbenějším lepidlem je gumové lepidlo a lepidlo na boty. Můžete taky použít latexové lepidlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *